Decyzje ZRID - 2016 - Wydane przez Wojewodę Lubelskiego - 5 ostatnich (kopiuj)

Rozpoczyna się III runda konsultacji społecznych w ramach której można zgłaszać uwagi do Strategii, a w szczególności uwagi dotyczące proponowanego układu tras rowerowych. Na opinie czekamy do 28 grudnia.


Celem projektu jest przygotowanie i uzgodnienie „Strategii rozwoju systemu dróg rowerowych w mieście Lublin”, służącego obsłudze podróży o charakterze ponadlokalnym, związanych z dojazdami do obszaru śródmiejskiego, podróży międzydzielnicowych oraz podróży zewnętrznych w stosunku do miasta.

Wynikiem projektu będą:

Mapa z propozycją układu tras rowerowych łączących w skali całego miasta ważne cele podróży, np. osiedla mieszkaniowe, szkoły, uczelnie, miejsca pracy, tereny rekreacyjne, obiekty kultury i sztuki, obiekty handlowe, węzły komunikacyjne.

Rekomendacje dot. zasady prowadzenia ruchu rowerowego na poszczególnych odcinkach ulic (np. jako droga dla rowerów, pas dla rowerów, uspokojenie ruchu),

Oszacowanie kosztów i wskazanie priorytetów realizacyjnych.

Uwaga: zakłada się, że Strategia zasadniczo nie będzie dotyczyć powiązań rowerowych lokalnych. Poniżej w załączeniu dostepna jest wersja robocza Strategii.

Projekt jest realizowany z udziałem mieszkańców Lublina i organizacji społecznych. W dniach od 19 sierpnia do 3 września, a następnie 29 paźdzernika odbyły się spotkania, podczas których zebrano propozycje przebiegu i sposobu rozwiązania tras rowerowych.

Do dnia 28 grudnia można zgłaszać uwagi do Strategii i Prognozy oddziaływania na środowisko. 

Zgłoszenie uwagi wymaga:

  • wypełnienia Formularza zgłoszenia uwagi (wzór w załączeniu),
  • przesłania wypełnionego formularza drogą elektroniczną (w pliku doc., lub pdf) na adres sekretariatu konsultacji społecznych Strategii:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Przesłane uwagi zostaną wykorzystane w procesie opracowania końcowego dokumentu Strategii i Prognozy oddziaływania na środowisko.

Źródło: um.lublin.eu

 

Zawsze możesz zgłosić nam swój problem

Podaj swój e-mail:
Imię, nr. telefonu, i jakiego zagadnienia dotyczy problem:
Krótki opis problemu:
Odpowiedz na pytanie: Ile kół ma typowy samochód?

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com