Decyzje ZRID - 2016 - Wydane przez Wojewodę Lubelskiego - 5 ostatnich (kopiuj)

Przedstawiamy statystyki dotyczące głosowania w pierwszej edycji lubleskiego Budżetu Obywatelskiego. Spośród osób głosujących najbardziej aktywną grupą byli mieszkańcy z przedziału wiekowego 26 – 50 lat. Większość głosów oddały kobiety.Prezentowany dokument zawiera analizę przebiegu głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego. W dokumencie widać jak rozkładały się głosy na poszczególne projekty  w podziale na kategorie wiekowe oraz płeć. Statystyka podsumowująca głosowanie w BO znajduje się w załączeniu.

Większą aktywność wykazały kobiety. Dla przykładu na takie projekty jak: „Wieża dla jerzyków” (M – 468, K- 811) „Czysto i bezpiecznie: system koszy na psie odchody i dzielnicowe wybiegi dla psów” (M – 983, K – 1722) oraz „Podwórka na temat czyli czarujemy przestrzeń Dzielnicy Dziesiąta” (M – 661, K – 1005) kobiety głosowały prawie dwukrotnie częściej niż mężczyźni. Wśród mężczyzn natomiast zwyciężył projekt „Biegiem po Lublinie” (M – 694, M – 533). 

Wśród osób w wieku powyżej 50 roku życia największą popularnością cieszyły się projekty dotyczące budowy miejsc parkingowych. „Zróbmy to pod chmurką – czytelnia i kino przy domu Kultury kolejarza” w większości poparły młode kobiety. Młodzi mężczyźni wybierali za to projekt „Place do ćwiczenia street workoutu”.

źródło: um.lublin.eu

Zawsze możesz zgłosić nam swój problem

Podaj swój e-mail:
Imię, nr. telefonu, i jakiego zagadnienia dotyczy problem:
Krótki opis problemu:
Odpowiedz na pytanie: Ile kół ma typowy samochód?

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com