Decyzje ZRID - 2016 - Wydane przez Wojewodę Lubelskiego - 5 ostatnich (kopiuj)

Po pięciu latach od przyjęcia przez Radę Miasta Lublin uchwał regulujących zasady konsultacji społecznych oraz konsultacji z organizacjami pozarządowymi w Lublinie nadszedł czas na ich ewaluację i zmianę. Miasto zaprasza do udziału w tym procesie.

W 2010 roku Rada Miasta Lublin przyjęła dwie uchwały, które uregulowały szczegółowo procedurę prowadzenia konsultacji społecznych. Pierwsza z nich dotyczy konsultacji z mieszkańcami w najważniejszych dla nich kwestiach, a druga reguluje sposób prowadzenia konsultacji aktów prawa miejscowego z organizacjami pozarządowymi oraz Radą Działalności Pożytku Publicznego. Teraz miasto chce przyjrzeć się przepisom, wspólnie z mieszkańcami dokonać ich oceny i wypracować rekomendacje niezbędnych zmian. 

- Partycypacja społeczna, rozumiana jako włączenie mieszkańców we współdecydowanie o przyszłości naszego miasta, jest jednym z priorytetów mojej pracy. Mam nadzieję, że lublinianie chętnie włączą się w prace procedurą konsultacji, bo będzie ona w służyła nam wszystkim, pozwalając wspólnie wypracowywać najlepsze możliwe rozwiązania dla Lublina - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pierwsze, otwarte spotkanie poświęcone konsultacjom społecznym w Lublinie odbędzie w czwartek, 12 lutego o godzinie 17:00 na parterze w Trybunału Koronnego. Spotkanie będzie prowadzone metodą warsztatową przez specjalistów z zakresu konsultacji społecznych z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Potrwa ok. 2 godzin. Do kwietnia odbędą się co najmniej cztery tego typu spotkania. W ich efekcie zostaną przygotowane nowe projekty uchwał regulujących konsultacje, procedura wewnętrzna dla Urzędu Miasta Lublin oraz kanon zasad konsultacji społecznych w Lublinie.

 

źródło: um.lublin.eu

Zawsze możesz zgłosić nam swój problem

Podaj swój e-mail:
Imię, nr. telefonu, i jakiego zagadnienia dotyczy problem:
Krótki opis problemu:
Odpowiedz na pytanie: Ile kół ma typowy samochód?

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com