Otrzymaliśmy nieoficjalną informację, że miasto Lublin przystąpiło do opracowywania procedury przejmowania nieruchomości objętych inwestycjami , w tym inwestycjami drogowymi. To kolejny mały sukces serwisu www.dobryurzednik.pl

W przygotowaniu jasnych zasad przejmowania nieruchomości przez miasto w chwili gdy dochodzi do ich wydania przez właścicieli  zostali zaangażowani urzędnicy z Zarządu Dróg i Mostów i Wydziału Geodezji .

Mamy nadzieję, że współpraca Dyrektora ZDiM Kazimierza Pidek oraz Dyrektora Wydziału Geodezji Pana Andrzeja Jedziniaka, przyniesie szybkie efekty w postaci karty informacyjnej dostępnej dla mieszkańców miasta.

Okazuje się, że warto mówić głośno o niedoskonałościach z jakimi spotykamy się w naszym mieście. Traktujemy to jako nasz kolejny mały sukces na drodze poprawy jakości pracy lubelskich urzędów. Przypomnijmy, właśnie w związku z dyskusją jaka rozpoczęliśmy z Zarządem Dróg i Mostów w sprawie Państwa Czernickich, którzy przez urzędnków zmuszeni zostali do walki o swoje prawa z inwestorem (ZDiM) , serwis dobryurzednik.pl wskazał na brak procedur związanych z przejmowaniem nieruchomości od ich właścicieli przez inwestora

Obnażenie niekompetencji urzędników ZDiM nastąpiło na rozprawie administracyjnej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Okazało się, że Z-ca Dyrektora Mirosław Łuciuk oraz Naczelnik Wydziału Anna Koper, nie mają nawet pojęcia,  kto w Zarządzie Dróg i Mostów uprawniony jest do przejmowania nieruchomości. Urzędnicy nie byli w stanie odpowiedzieć na pytania organu , jak wygląda procedura i kto jest za nią odpowiedzialny. (informowaliśmy o tym w artykule: Kompromitacja Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie ) .

Sprawę wyjaśnia Wydział Audytu i Kontroli Urzędu Miasta Lublin, jednakże udzielanie przez ZDiM informacji w sprawie, jest delikatnie mówiąc ... "powolne" . Wydział przygotowuje właśnie pismo o wydłużeniu terminu , gdyż mimo, że upłynęło 30 dni inspektorzy z WAiK nie otrzymali informacji w sprawie.

Postawa Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie nie dziwi i wpisuje się w dotychczasowe praktyki. Nikt nie lubi przyznawać się do swoich błędów ale to co dzieje się w Zarządzie Dróg i Mostów,  jest złamaniem wszystkich obowiązujących standardów. 

Informacje do jakich dotarł  serwis dobryurzednik.pl  dają nadzieję, że dla właścicieli nieruchomości objętych inwestycjami miasta Lublin jest to światło w tunelu ... w możliwości skorzystania ze swoich praw...

 

Niezależnie od wszystkiego zachęcamy zawsze do monitorowania działań miasta i zapoznawania się z wydawanymi decyzjami mającymi wpływ na życie każdego z nas: 

Decyzje ZRID wydane przez UM Lublin w 2014 r.

Czytaj więcej :

 

Kompromitacja Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie

Problemy z uzyskaniem 5% bonusu - odszkodowanie za nieruchomość

 

 

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com