10 ostatnich: Decyzje Drogowe (ZRID) 2014

Wracamy do prac związanych z przybliżaniem sylwetek i oceną pracy miejskich urzędników. W związku z tym projektem w dniu dzisiejszym wystąpiliśmy do Prezydenta o podjęcie współpracy w tym zakresie. Mamy nadzieję, że nasza obecność na korytarzach Wydziałów Urzędu Miasta Lublin, pozwoliła oswoić się pracownikom urzędu z naszym projektem. 

Jednocześnie cały czas podkreślamy iż serwis ma na celu poprawianie jakości obsługi mieszkańców Lublina jak również promowaniu dobrych praktyk urzędniczych. 

Oprócz prowadzonego przez nasz serwis monitoringu ,  coraz więcej mieszkańców zwraca się do nas z prośbą o objęcie ich wsparciem. Dzięki temu mamy pełen dostęp do wydawanych decyzji , postanowień i uzgodnień dokonywanych przez lubelskich urzędników . Pozwala nam to również uzyskać bezpośrednią ocenę ich pracy przez petentów tj. mieszkańców miasta - ocenę , która jest poparta  konkretnymi dokumentami. 

 

Od lutego tj. od początku działalności serwisu, spotkaliśmy się z wieloma opiniami pozytywnymi odnośnie pracy urzędników, ale z przykrością musimy stwierdzić iż również i z dużą liczbą sytuacji w których urzędnicy popełnili wiele poważnych błędów. 

Nasze pytania o odpowiedzialność za popełnione błędy powodują wiele nerwowości. Jednakże tak jak pytamy o odpowiedzialność, tak samo pytamy o nagrody dla urzędników, którzy wykazują się wysokim zaangażowaniem i dobrze rozumianą rolą jaką winni pełnić w stosunku do mieszkańców. 

Wiele osób pewnie zdziwi to, ale podkreślamy , że wśród szerokiej rzeszy urzędników pracujących w urzędach miasta Lublin, można spotkać wiele takich osób, które chcą służyć mieszkańcom. 

Przybliżenie sylwetek urzędników jak i ocena ich pracy, mamy nadzieję iż w dłuższym okresie czasu przyczyni się do podwyższenia jakości obsługi mieszkańców,  jak również wyeliminuje sytuacje patologiczne jakie mają miejsce w naszym mieście. 

 

Liczymy na aktywny udział mieszkańców jak i samych urzędników w naszym projekcie ... www.dobryurzednik.pl 

.

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com