10 ostatnich: Decyzje Drogowe (ZRID) 2014

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie pod naciskiem mieszkańców i  Rady Dzielnicy Wrotków, wspieranych przez serwis dobryurzednik.pl  zmienił zdanie na temat przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie Budowy drogi tzw. "Nowej Nałkowskich" . Spotkania z mieszkańcami odbędzie się na początku września.

Postawa Zarządu Dróg i Mostów cieszy tym bardziej, że jeszcze rok temu Pan Dyrektor Mirosław Łuciuk (Z-cy Dyrektora d.s Inwestycji w ZDiM) w odpowiedzi na prośbę o organizację konsultacji społecznych, w piśmie z 27.08.2013 (znak sprawy: IP-PI.530.18..2013) poinformował Radę Dzielnicy Wrotków, że : "ZDiM nie przewiduje zorganizowania dodatkowego spotkania w ramach konsultacji" 


Na zmianę decyzji niewątpliwie miał wpływ wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie właścicieli działek, na których Zarząd Dróg i Mostów zaprojektował jeden z łączników "starej" i "nowej" części ul. Nałkowskich. 

O tej bulwersującej sprawie , która dotknęła mieszkańców informowaliśmy na łamach naszego serwisu. Wyrok jest prawomocny a właściciele nieruchomości wystąpili do Dyrektora Łuciuka o potwierdzenie na piśmie, informacji o odstąpieniu od realizacji łącznika w tym miejscu ( chodzi o łącznik przy ul. Zalewskiego ) . Mieszkańcy chcą rozpocząć realizację inwestycji (budowę domu) w tym miejscu i otrzymać zapewnienie, że za rok Zarząd Dróg i Mostów nie zjawi się by go zburzyć. 

Wyjściem z sytuacji dla dzielnicy mogło by być zaprojektowanie łącznika na działce miejskiej (w obecnej chwili znajduje się tam pętla autobusowa) jednakże Zarząd Dróg i Mostów wykluczył takie rozwiązanie. 

Innym pomysłem jaki zaproponowali właściciele nieruchomości było przeniesienie się z budową domu na działkę sąsiednią. Jednakże by można było przystąpić do próby realizacji tego pomysłu, należało sprawdzić czy właściciele działki sąsiedniej są zainteresowani jej zbyciem. 

Niestety , okazało się , że w związku iż miasto Lublin , przy okazji inwestycji drogowej ul. Zalewskiego , nie wypłaciło im do obecnej chwili odszkodowania za przejętą nieruchomość,(sprawa trwa 30 miesięcy !)  nie chcą oni  słyszeć o jakimkolwiek rozmowie na temat kolejnej działki w związku z budową przez miasto kolejnej drogi . ( patrz wyrok WSA

 

 

Czytaj więcej: 

Mieszkańcy "Wrotkowa" proszą o spotkanie z projektantem ulicy "Nowej Nałkowskich" - Zarząd Dróg i Mostów nie widzi potrzeby - trwa zbieranie podpisów

Kolejni mieszkańcy zgłaszają swoje uwagi do pracy Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie

Marzenie o domu przerodziło się w mękę - Nowy Tydzień

 

 

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com