10 ostatnich: Decyzje Drogowe (ZRID) 2014

W czwartek 21.08.2014 o godzinie 18.00 w siedzibie Rady Dzielnicy Ponikwoda odbyły się konsultacje społeczne. Podejście urzędników z Wydziału Planowania UM Lublin do tematu konsultacji winno być wzorem dla innych wydziałów urzędu. 

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie zmiany MPZP okolic ulic Trześniowskiej, Narcyzowej, Orzechowej, Nasturcjowej zorganizowała Rada Dzielnicy Ponikwoda. W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy dzielnicy i urzędnicy miasta Lublin. Radę Dzielnicy reprezentował Tomasz Małecki - Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Ponikwoda.

Frekwencja dopisała. Na spotkaniu pojawiła się grupa około 30 mieszkańców , których nieruchomości zostały objęte opracowaniem MPZP. Wydział Planowania Urzędu Miasta Lublin był reprezentowany przez samą Dyrektor Małgorzatę Żurkowską, Tadeusza Laskowskiego, Annę Marzec. 

Podczas dwu godzinnego spotkania mieszkańcy mieli okazje uzyskać wyjaśnienia dotyczące przyjętych rozwiązań. Spotkanie z mieszkańcami wpisuje się w działania zaliczane przez nasz serwis jako  dobre praktyki urzędników.   Sposób prowadzenia konsultacji społecznych rozpoczętych przez Wydział Planowania UM Lublin, współpraca z Radą Dzielnicy w zakresie organizacji spotkania jak i same zaangażowanie urzędników (spotkanie odbyło się poza godzinami pracy i trwało do godziny 20:00), śmiało można nazwać za modelowy przykład , który powinien być wzorem dla innych Wydziałów Urzędu Miasta Lublin.

Przy zaangażowaniu Rady Dzielnicy Ponikwoda i samych urzędników, udało się doprowadzić do merytorycznej dyskusji , której często brakuje w mieście. Urzędnicy mieli okazję wysłuchać uwag bezpośrednio od samych zainteresowanych i jednocześnie rozwiać powstałe wątpliwości. To nie koniec konsultacji . Właściwa dyskusja publiczna odbędzie się 27 sierpnia 2014 r (środa) w Urzędzie Miasta Lublin - Wydziale Planowania o godzinie 12:00. ( pokój 1206 XII piętro - budynek UM przy ul. Wieniawskiej 14).  

Od 5 do 27 sierpnia w siedzibie Urzędu Miasta, Wydział Planowania, ul. Wieniawska 14, jak również na stronach UML będzie można zapoznać się z przygotowanym dla rejonu ulic Trześniowska, Narcyzowa, Orzechowa, Nasturcjowa, Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. 

Mały niedosyt :

Mimo , że Ponikwoda posiada silną reprezentację swoich przedstawicieli w Radzie Miasta , na spotkaniu zabrakło Radnych reprezentujących mieszkańców Ponikwody. 

Więcej informacji na temat planu na stronach UM Lublin - link 

 

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com