10 ostatnich: Decyzje Drogowe (ZRID) 2014

Jak informowaliśmy pod koniec sierpnia 2014 roku do Wydziału Geodezji wróciły akta sprawy dotyczącej odszkodowania za wywłaszczony grunt - Prezydent został zobowiązany do załatwienia sprawy w ciągu 14 dni. Wojewódzki Sąd Administracyjny  stwierdził rażące naruszenie przepisów prawa.

 

Do Wydziału Geodezji wróciły akta sprawy z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który stwierdził rażące naruszenie przepisów prawa i zobowiązał Prezydenta Miasta do załatwienia sprawy w ciągu 14 dni. Chodzi o brak wydania decyzji o wysokości odszkodowania dla właścicieli nieruchomości wywłaszczonej pod ul. Zalewskiego w Lublinie. Mieszkańcy mimo , że droga dawna już powstała , od ponad dwóch lat za swoją nieruchomość nie otrzymali  odszkodowania.

WSA zwrócił akta sprawy. Teraz Wydział Geodezji kierowany przez Dyrektora Andrzeja Jedziniaka ma 14 dni na wydanie decyzji. Jako serwis dorbyurzednik.pl będziemy monitorować to skandalicznie prowadzone postępowanie. Jest to jedno z wielu postępowań jakim przyglądamy się . Od mieszkańców otrzymujemy kolejne zgłoszenia dotyczące spraw o odszkodowawczych prowadzonych przez Wydział Geodezji UM Lublin. 

Mieszkańcy czują się oszukani i wskazują na skandaliczne zachowanie urzędników prowadzących postępowania. 

Nasze zainteresowanie prowadzonymi postępowaniami wzbudziło dużą nerwowość urzędników. Niestety w większości przypadków relacje mieszkańców zyskują potwierdzenie w dokumentacji . O szczegółach będziemy informować. Jednocześnie zwracamy się do wszystkich osób mających wątpliwości w stosunku do uzyskanych od miasta Lublin odszkodowań za przejęte nieruchomości, o kontakt. 

W obecnej chwili trwa mobilizacja mieszkańców pozbawionych prawa własności gruntów przejętych pod budowę ul. Wojtasa . Okazuje się , że miejscy urzędnicy wydawali decyzje o wysokości odszkodowania z dużą dowolnością. 

Właścicielom gruntów przejmowane na podstawie tzw. spec ustawy drogowej przysługuje odszkodowanie. Przepisy w tej materii są jasne i nie pozostawiają w tej materii żadnych wątpliwości. Miejscy urzędnicy - niestety - wykorzystują brak ich znajomości przez mieszkańców. 

Postępowania w mieście Lublin prowadzi Wydział Geodezji , a nadzorem nad pracą referatu zajmuje się Pani Kierownik Barbara Sweklej, ( prywatnie bardzo miła osoba) . Urzędnicy prowadzący postępowanie prywatnie , to też bardzo mili ludzie, jak relacjonują nam mieszkańcy , którzy mieli okazję ich poznać.  Jednak okazuje się, że zawodowo , w prowadzone przez nich postępowania pozostawiają wiele do życzenia. Postępowania dotyczące decyzji o wysokości odszkodowania za przejęte nieruchomości na podstawie tzw. "Spec ustawy drogowej" prowadzą inspektorzy : Pani Elwira Szczerbińska oraz Henryk Pietruczuk i to do ich pracy mają zastrzeżenia mieszkańcy , którzy zgłaszają się do naszego serwisu dobryurzednik.pl  . W najbliższym czasie , będziemy bliżej przyglądać się urzędnikom z pokoju 508 UM Lublin.

 

Czytaj również: 

Wydział Geodezji - skandalicznie prowadzone postępowanie

Patologia w Wydziale Geodezji - nikt nie przejmuje się właścicielami , wywłaszczonej nieruchomości - WSA stwierdził , że przewlekłe prowadzone postępowanie miało miejsce z rażącym naruszeniem prawa

 

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com