10 ostatnich: Decyzje Drogowe (ZRID) 2014

foto: Nowy TydzieńZa każdym razem kiedy dochodzi do wydania decyzji o realizacji inwestycji drogowej (tzw. decyzji ZRID) , pojawiają się mieszkańcy , którzy padli jej ofiarą. I tym razem nie trzeba było długo czekać. Nowy Tydzień  donosi o mieszkańcu , który walczy z urzędnikami: 

" - Miasto zabrało część działki pod ślepą uliczkę. Na tym, co mi pozostawili nie da się postawić domu - mówi Mariusz Stachura. Lublinianin walczy w urzędach o swoje. Na razie bezskutecznie." 

 

Cały artykuł znajdziecie Państwo na stronach Nowego Tygodnia / Nowy Tydzień / wydanie 10-16 listopada 2014 / (link tutaj) /

 

To nie jedyna taka sprawa w Lublinie. Jest ich setki. Problem polega na tym, że każdy "...sobie rzepkę skrobie ..." Radosna twórczość Zarządu Dróg i Mostów i wykorzystywanie tzw. " Spec ustawy drogowej" daje możliwość forsowania urzędnikom rozwiązań nie licząc się z nikim i z niczym.

Mieszkańcy pozbawieni są wsparcia i nie znając przepisów prawa (świadczą  o tym chociażby fakty z  artykułu Nowego Tygodnia) skazani są z góry na porażkę.  Jest jednak szansa, że to się zmieni. Coraz więcej osób chce walczyć "o swoje" . Szansą osiągnięcia sukcesu w tej nierównej walce jest działanie wspólne. Okazuje się , że z urzędnikami da się wygrać.  Wszystkich "niepokornych mieszkańców" zapraszamy do wspólnego działania . Przez Mieszkańców dla Mieszkańców w ramach stworzonego projektu www.DOBRYURZEDNIK.pl działa Dział Wsparcia Mieszkańców Lublina ... najlepszą rekomendacją skuteczności działu są komentarze urzędników : "po co przyszliście Państwo z pełnomocnikiem" , "pokazując się z nimi (tj. z wsparciem serwisu)  od razu jesteście przegrani" . Nic tak nie cieszy jak obawa urzędników, że Nasz Dział Wsparcia udziela pomocy mieszkańcom - a zarazem nic tak nie smuci - że jako mieszkańcy miasta nie możemy liczyć na pomoc i wsparcie  urzędników ...

Za każdym razem jako serwis www.DOBRYURZEDNIK.pl zwracamy uwagę mieszkańców , by kontrolowali poczynania urzędników. Nie jest to oczywiście rzecz łatwa ale nie można pozostawiać przypadkowi pomysłów Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie czy w późniejszym etapie "sprawy wyceny" i decyzji o wysokości odszkodowania Wydziałowi Geodezji.

Nasz serwis powstał właśnie w odpowiedzi na poczynania urzędników z Zarządu Dróg i Mostów. Bardzo szybko okazało się, że mieszkańcy objęci decyzjami ZRID, którzy tracą swoje nieruchomości pod drogi , rozpoczynają nierówną walkę i zazwyczaj giną w gąszczu przepisów i "kruczków prawnych". 

By do tego nie dopuścić , został utworzony "Dział Wsparcia Mieszkańców" gdzie osoby rozpoczynające "walczenie o swoje" mogą uzyskać merytoryczną pomoc . Należy bowiem pamiętać iż działania podjęte przez właściciela nieruchomości w pierwszym okresie, wpływają bezpośrednio na to co dzieje się w dalszym etapie postępowania. Zaniechania przyczyniają się do bezpowrotnej utraty możliwości korzystania z praw jakie dają przepisy "spec ustawy drogowej". 

Mimo , krótkiego stażu, Dział Wsparcia Mieszkańców ma na swoim koncie pierwsze znaczące sukcesy. Motywujemy a jeśli to nie wystarczy zmuszamy urzędników do logicznego działania, przestrzegania obowiązujących przepisów prawa, brania odpowiedzialności za podejmowane decyzje. 

Niestety nie wszyscy mieszkańcy rozumieją i nie poddają się sile naszych argumentów, działając emocjonalnie , używając argumentu siły i ułańskiej fantazji : "ja im pokarzę" . Niestety taka walka, z góry skazana jest na niepowodzenie. Urzędnicy działają w oparciu o przepisy, dlatego działanie  właścicieli nieruchomości musi być oparte również na przepisach prawa obowiązującego również i urzędników. 

 

Czytaj również:

Kolejny mały sukces Działu Wsparcia Mieszkańców naszego serwisu

Marzenie o domu przerodziło się w mękę - Nowy Tydzień

Kolejni mieszkańcy zgłaszają swoje uwagi do pracy Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie

Wyrok w sprawie decyzji o warunki zabudowy

Jak się chce to można - Dyrektor Pidek zmienił zdanie. Zarząd Dróg i Mostów spotka się z mieszkańcami

Mieszkańcy "Wrotkowa" proszą o spotkanie z projektantem ulicy "Nowej Nałkowskich" - Zarząd Dróg i Mostów nie widzi potrzeby - trwa zbieranie podpisów

Organizacja spotkania dla właścicieli nieruchomości objętych inwestycją drogową - Decyzja ZRID ul. Trześniowska

Kiedy nastąpi koniec patologii w Wydziale Geodezji prowadzonym przez Dyrektora Andrzeja Jedziniaka ? - pytają właściciele czekający na odszkodowania za wywłaszczone nieruchomości

Patologia w Wydziale Geodezji - nikt nie przejmuje się właścicielami , wywłaszczonej nieruchomości - WSA stwierdził , że przewlekłe prowadzone postępowanie miało miejsce z rażącym naruszeniem prawa

Tworzymy "Listę Patologicznych Działań Urzędniczych"

 

 

Otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie z Sekretarzem Miasta - Pełnomocnikiem do spraw Systemu Zarządzania Jakością w Urzędzie Miasta Lublin.

Patologia w Wydziale Geodezji - nikt nie przejmuje się właścicielami , wywłaszczonej nieruchomości - WSA stwierdził , że przewlekłe prowadzone postępowanie miało miejsce z rażącym naruszeniem prawa

 

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com