10 ostatnich: Decyzje Drogowe (ZRID) 2014

W dniu 20.11.2014 w czwartek o godzinie 9:00 rozpoczeła się sesja Rady Miasta Lublin. Podczas sesji Radni Miasta będą mogli ocenić działania Dyrektora Zarządu Dróg i Mostów w stosunku do właścicieli nieruchomości wywłaszczonych pod drogi ( na mocy spec ustawy). Dział Wsparcia Mieszkańców serwisu www.DOBRYURZEDNIK.pl, apeluje do Radnych Miasta Lublin o poparcie wyrażone w głosowaniu nad zasadnością złożonej skargi na Dyrektora Zarządu Dróg i Mostów. 

Od poniedziałku 17.11.2014 Dział Wsparcia Mieszkańców zwraca się do Radnych Miasta Lublin o udzielenie poparcia dla skargi na Dyrektorów Zarządu Dróg i Mostów . Skarga dotyczy odmowy wyznaczenia spotkania, ale podstawowym problemem jest przyznanie się Dyrektorów do popełnionych błędów i wzięcie za nie odpowiedzialności. 

Chodzi o fakt "wydania nieruchomości" - który dla wszystkich właścicieli wywłaszczanych przez miasto , jest istotny , gdyż od niego zależy wysokość odszkodowania. 

Problem w tym , że Zarząd Dróg i Mostów jako inwestor , nie ma pojęcia o procedurach związanych z "wydaniem nieruchomości", co zostało potwierdzone w pismach i w formie elektronicznej. Miejscy urzędnicy z Zarządu Dróg i Mostów przyznali się , że nie wiedzą kto jest władny ze strony miasta do przejęcia nieruchomości. 

Mimo, że sprawa ta ma swój początek w 2013 roku, do obecnej chwili miasto nie opracowało jasnych procedur przejmowania nieruchomości. Poszczególne wydziały walczą między sobą na " korespondencję " , mającą na celu udowodnienie , że "to nie oni" powinni zająć się sprawą .

Problem procedur "wydania nieruchomości" został podjęty przez Sekretarza Miasta Pana Andrzeja Wojewódzkiego, który klucząc , w swojej odpowiedzi , uznał wskazywane przez Nasz Dział Wsparcia Mieszkańców , błędy urzędników.

Pan Sekretarz konkluduje

Jednakże , z udzielonych odpowiedziach mimo , uznania popełnianych błędów przez urzędników , Pan Sekretarz konkluduje , że mimo wszystko za błędy te ponoszą odpowiedzialność mieszkańcy - właściciele nieruchomości, którzy mogli zrobić więcej, mogli lepiej znać się na procedurach i przepisach prawa - a jak się nie znają to ich problem... 

Z takim podejściem oczywiście nie możemy się zgodzić w szczególności , kiedy Pan Sekretarz kilkukrotnie w swoich odpowiedziach nie podawał pełnej prawdy i pomijał istotne fakty mające wpływ na ocenę rozważanych zagadnień.

Pełna korespondencja w sprawie (pisma) dostępne dla czytelników zarejestrowanych . 

 

Czytaj więcej:

Treść skargi: Skarga na Dyrektora Zarządu Dróg i Mostów dotyczy odmowy wyznaczenia terminu spotkania

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com