10 ostatnich: Decyzje Drogowe (ZRID) 2014

 

Miejskim urzędnikom potrzeba było prawie 35 miesięcy, dwóch wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, stwierdzenia rażącego naruszenia przepisów prawa by właściciele nieruchomości otrzymali należne odszkodowanie za nieruchomość przejętą pod inwestycję drogową z 2010 roku - link do decycji tutaj 

Zarząd Dróg i Mostów to nie jedyny urząd (jednostka organizacyjna miasta Lublin ) , której urzędnicy nie przestrzegają przepisów prawa, a wyroki sądu mają  - jak pisał Dziennik Wschodni - "w nosie" -  Niestety, zdecydowane działania przez Prezydenta Miasta Lublin  podejmowane są niestety dopiero  wtedy kiedy sprawa wycieknie do prasy. Szkoda , bo wielu "wpadek" urzędników udało by się uniknąć gdyby urzędnicy byli poddawani skutecznej ocenie . Dzisiaj system instrumentów nie daje możliwości Prezydentowi wykrywania zagrożeń i działania prewencyjnego. Tym bardziej, serwis www.DOBRYURZEDNIK.pl będzie zabiegał  o stworzenie takich instrumentów. 

Jak ustalił serwis www.SERWISDOBRYURZEDNIK.pl właściciele wywłaszczonej nieruchomości, otrzymali w końcu należne im odszkodowanie.

Postępowanie w sprawie prowadził Wydział Geodezji Urzędu Miasta Lublin kierowany przez Pana Dyrektora Andrzeja Jedziniaka . Jest to dokładnie ten sam wydział , który został wzięty "pod lupę" przez nasz Dział Wsparcia Mieszkańców.  Stało się to po serii informacji od właścicieli nieruchomości , którzy zgłaszają się do naszego serwisu i opowiadają jak zachowują się urzędnicy wydziału i jak prowadzone są postępowania.  Niestety wszystkie doniesienia potwierdzają się.  

O problemach poinformowany został Sekretarz Miasta Andrzej Wojewódzki , który jest jednocześnie Koordynatorem Systemu Zarządzania Jakością w Urzędzie Miasta Lublin. 

W obecnej chwili toczy się ożywiona dyskusja na temat stosowania obowiązujących przepisów prawa. Mamy nadzieję, że na wnioski z tej dyskusji w postaci konkretnych zmian jako mieszkańcy nie będziemy musieli zbyt długo czekać. 

 

Dla zainteresowanych więcej informacji w temacie:

  1. Sentencji wyroku II SAB/Lu 135/14 - Wyrok WSA w Lublinie , 
  2. Wydana decyzja ZRID link :  decyzja ZRID,  

Artykuły:

  1. 20.02.2014 Wydział Geodezji - skandalicznie prowadzone postępowanie
  2. Wydział Geodezji - skandalicznie prowadzone postępowanie
  3. Wydział Geodezji - skandalicznie prowadzone postępowanie
  4. Patologia w Wydziale Geodezji - nikt nie przejmuje się właścicielami , wywłaszczonej nieruchomości - WSA stwierdził , że przewlekłe prowadzone postępowanie miało miejsce z rażącym naruszeniem prawa
  5. Kiedy nastąpi koniec patologii w Wydziale Geodezji prowadzonym przez Dyrektora Andrzeja Jedziniaka ? - pytają właściciele czekający na odszkodowania za wywłaszczone nieruchomości
  6. Wyrok WSA w Lublinie - II SAB/Lu 135/14 - Wyrok WSA w Lublinie

 

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com