10 ostatnich: Decyzje Drogowe (ZRID) 2014

Kolejni mieszkańcy zwracają się z prośbą o pomoc do serwisu www.DOBRYURZEDNIK.pl . Tym razem sprawa dotyczy budowy LIDLA (róg Węglarza i Al. Spółdzielczości Pracy) , tuż przed blokiem na ul. Mariańskiej. Wydając pozwolenie na budowę urzędnicy miasta Lublin, sprawili mieszkańcom uciążliwe sąsiedztwo. Problem w tym, że inwestycja została tak zaprojektowana, że zaplecze sklepu znajduje się od strony bloków przy ul. Mariańskiej. Dodatkowo naprzeciw okien mieszkańców usytuowane zostały wentylatory potężnych klimatyzatorów , które pracować będą w dzień i noc. 

 

Dział Wsparcia Mieszkańców Serwisu www.DOBRYURZEDNIK.pl, udzielił wsparcia mieszkańcom . Sytuacja mieszkańców jest nie do pozazdroszczenia. Sprawie będziemy przyglądać się z punktu widzenia formalnoprawnego. Ciekawi jesteśmy czy urzędnicy dopełnili wszystkich formalności i działali zgodnie i w oparciu o przepisy prawa. 

Inwestycja nigdydy by nie powstała gdyby nie zgoda na na zjazd zlokalizowany bezpośrednio z ulicy Węglarza w bezpośrednim sąsiedztwie  skrzyżowaniem z Al. Spółdzielczości Pracy.  Samo skrzyżowanie zostało specjalnie pod inwestycję przebudowane i bezpośrednio ze skrzyżowania wyprowadzono dodatkowy pas (wygląda na to że wyłączenia) , który prowadzi do wjazdu do "Lidla" . W miejscu wykonanego wjazdu , wcześniej była zlokalizowana zatoka autobusowa i przystanek linii autobusowej. Przystanek został zlikwidowany i przeniesiony dalej. 

Rozwiązanie to jest o tyle dziwne , gdyż o kilka metrów dalej znajduje się "ślepa ulica" historyczny wjazd na osiedle , który w trakcie budowy ul. Węglarza został zlikwidowany , decyzją Zarządu Dróg i Mostów. Ciekawi jesteśmy nowego spojrzenia urzędników z Zarządu Dróg i Mostów w tym zakresie i podstaw prawnych uzgodnień dokonanych przez Wydział Dyrektora Mirosława Łuciuka w tym zakresie. 

Jednocześnie warto podkreślić iż nieruchomość na której został zlokalizowany "Lidl" jest własnością prywatną i jeżeli przepisy prawa zezwalają właścicielowi nieruchomości na realizację tego typu inwestycji , nie można oczekiwać , że miejscy urzędnicy nie wydadzą zezwolenia "pozwolenia na budowę" . Jeżeli przez inwestora zostały dopełnione wszelkie procedury formalnoprawne Wydział Architektury działający w imieniu Prezydenta Miasta nie ma innego wyjścia jak wydać stosowne decyzje - w tym wypadku "pozwolenie na budowę " 

Wraz z mieszkańcami czekamy na dokumenty w sprawie. 

We wtorek 09.12.2014 ma dojść do spotkania z Z-cą Dyrektora Zarządu Dróg i Mostów Mirosławem Łuciukiem - tym samym , na którego krótką pamięć nasz serwis wskazywał w innych postępowaniach. 

Czytaj więcej : 

 

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com