10 ostatnich: Decyzje Drogowe (ZRID) 2014

W dniu dzisiejszym (22.02.2016) o godzinie 9:00 Z-ca Prezydenta Artur Szymczyk spotkał się z przedstawicielami mieszkańców objętych projektem przedłużenia ul. "Bohaterów M. Cassino . Mieszkańcy chcą prosić Prezydenta o zagwarantowanie przestrzegania przez urzędników obowiązujących przepisów prawa , w tym terminów do wydania decyzji odszkodowawczych. 

 Mieszkańcy dowiedzieli się o projekcie budowy układu komunikacyjnego , w chwili kiedy był on praktycznie na ukończeniu. Niestety nikt z urzędników miasta , w tym Zarządu Dróg i Mostów nie informował ich ani nie pytał mieszkańców o ich potrzeby. Urzędnicy opracowali koncepcję i zaprojektowali drogę na prywatnych nieruchomościach . Nie było by nic w tym złego gdyby projekt zgodny był z przepisami prawa i ... zdrowym rozsądkiem . Oczywiście nie da się wszystkim dogodzić - mówią mieszkańcy , ale prosimy o wzięcie pod uwagę tego , że my tu mieszkamy i bardzo dobrze wiemy czego potrzebujemy. Szkoda, że nikt nas nie pytał o zdanie. 

Mamy nadzieję , że jednak coś drgnęło. Mieszkańcy przed spotkaniem z Prezydentem  wskazywali zasadniczą zmianę w postawie urzędników z Zarządu Dróg i Mostów.  Czy to efekt interwencji Prezydenta Szymczyka tego nie wiemy , ale po ostatnich rozmowach z Dyrektorem Łuciukiem z Zarządu Dróg i Mostów , wydaje się , że urzędnicy przejeli się i chcą nam pomóc ... - mówią mieszkańcy. 

Mamy szerokie wsparcie Rady Dzielnicy oraz Radnych Miasta Lublin. 

Serwis www.DOBRYURZEDNK.pl będzie monitorować deklaracje złożone przez Pana Prezydenta Szymczyka i podległych mu urzędników. Mamy nadzieję, że w końcu mieszkańcy będą traktowani przez urzędników poważnie. 

Po awanturze dotyczącej innej projektowanej inwestycji tzw. "przedłużenie ul. Węglarza" i skierowaniem sprawy do Wydziału Audytu i Kontroli  Zarząd Dróg i Mostów przestał lekceważyć mieszkańców miasta Lublin i zaczął udostępniać swoje koncepcje na swojej stronie. 

Sytuacja ta niezmiernie nas cieszy. Mamy nadzieję, że  Dyrektorzy  Zarządu Dróg i Mostów Kazimierz Pidek i Mirosław Łuciuk zmienią sposób swojego myślenia na stałe ... pierwszy krok został zrobiony. Panowie ! Gratulujemy! (szkoda tylko  , że musiało dojść do "awantury" ) 

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z projektem : 

link -> do projektu przedłużenia Bohaterów Monte Cassino

 

O naradzie urzędników i projektantów w Zarządzie Dróg i Mostów informowaliśmy miesiąc temu. 

Czytaj również:

14.01.2016 Zarząd Dróg i Mostów zorganizował spotkanie w sprawie projektu przedłużenia ul. Boh. Monte Casino

Obwieszczenie w sprawie przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia polegającego na budowie przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino w Lublinie

Obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na przebudowie ul. Bohaterów Monte Cassino w Lublinie

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com