10 ostatnich: Decyzje Drogowe (ZRID) 2014

W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję spotkać się z Wojewodą Lubelskim - Przemysławem Czarnek , który od 09 grudnia 2015 roku objął tą funkcję. 

W związku iż Dział Wsparcia Mieszkańców serwisu www.DOBRYURZEDNIK.pl w związku z udzielanym wsparciem w ubiegłych latach był i nadal jest gościem   Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i toczył spór formalno prawny z urzędnikami Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego  w zakresie interpretowania i stosowania przepisów obowiązującego prawa, zwróciliśmy się do Wojewody Lubelskiego o możliwość spotkania by podzielić się naszymi przemyśleniami i zaproponować współpracę w zakresie monitoringu działania organu jakim jest  Lubelski Urzędu Wojewódzki. 

Należy zauważyć , że taka współpraca , choć niesformalizowana , istnieje od kilku lat , to jest od czasu kiedy występujemy jako Dział Wsparcia Mieszkańców w prowadzonych przez Lubelski Urząd Wojewódzki postępowaniach.  Prowadzone z urzędnikami dyskusje , rozmowy a czasami spory pozwoliły nam na zdobycie doświadczenia,  wyrobienie sobie opinii oraz wyciągnięcie wniosków , które mogą posłużyć do podwyższenia jakości działania Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego . 

W spotkaniu wzięła udział również , Fundacja Wolności - organizacja strażnicza, z którą w ostatnim okresie rozpoczęliśmy współpracę, a która stoi na straży i zmusza lubelskie organy do  przestrzegania  obowiązujących przepisów prawa.  Fundacja Wolności reprezentowana była przez jej Prezesa Krzysztofa Jakubowskiego. 

Wojewoda Lubelski wyraził otwartość na wszystkie działania , które prowadzić mają do poprawiania jakości pracy urzędu, wydawanych decyzji , jeśli ma to  służyć  obywatelom - w tym mieszkańcom Lublina.  Dociekliwość osób i organizacji strażniczych może być wsparciem działań samego Wojewody , który jest odpowiedzialny za jakość pracy całego urzędu.  

Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek zadeklarował : "Jesteśmy otwarci na współpracę" co przez serwis DOBRYURZEDNIK.pl jak i Fundację Wolności zostało odebrana z dużą satysfakcją.  

Przypominamy, że nadzieje na zmiany i podwyższenia jakości działania Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego  pojawiają się za każdym razem, kiedy urząd Wojewody obejmowany jest przez nową osobę. Sprawdziliśmy - 2014 roku - byliśmy ciekawi jak, wtedy obejmujący urząd nowy Wojewoda (Wojciech Wilk), poradzi sobie z problemami ... 

 

 Czytaj także: 

Kim jest Przemysław Czarnek -nowy Wojewoda Lubelski -

Jesteśmy ciekawi jak nowy Wojewoda poradzi sobie z nieprawidłowościami w Urzędzie Wojewódzkim ( 2014-02-28 ) 

 

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com