10 ostatnich: Decyzje Drogowe (ZRID) 2014

Nadal cierpliwie czekamy na realizację obietnicy Z-cy Prezydenta Miasta Lublina Artura Szymczyka dotyczącą uporządkowania spraw związanych z przejmowaniem nieruchomości od właścicieli objętych wywłaszczeniem na mocy spec ustawy drogowej. 

 

Niestety rozpoczęły się ferie i zarówno Z-ca Prezydenta Miasta Lublin Pan Artur Szymczyk jak i Szef Radców Prawnych Urzędu Miasta Zbigniew Dubiel przebywają na urlopie. Jak poinformował nas Z-ca Prezydenta sprawa jest w toku.   

Dział Wsparcia Mieszkańców naszego serwisu  uczestniczy w postępowaniach w których bałagan organizacyjny i niejasność kompetencji poszczególnych Wydziałów Urzędu Miasta Lublin sprawia iż mieszkańcy bezpowrotnie utracili prawo do uzyskania tzw. bonusu . W indywidualnych przypadkach mamy do czynienia z kwotami sięgającymi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Serwis dobryurzednik.pl szykuje zapytanie do Prezydenta Miasta i Rady Miasta Lublin odnośnie odpowiedzialności urzędników za obecny stan rzeczy. 

Z dyskusją w temacie wstrzymamy się jednak do czasu ostatecznego uporządkowania tych spraw, gdyż najważniejsze jest by kolejni mieszkańcy nie byli narażeni na utratę należnych im odszkodowań. 

Pokrewną dyskusją, jaką w obecnej chwili prowadzimy z Wydziałem Geodezji ,  jest sprawa wypłaty tzw. bezpiecznej zaliczki , która przysługuje właścicielom nieruchomości wywłaszczonych na mocy spec ustawy drogowej a której wypłaty miasto Lublin - urzędnicy działający w imieniu Prezydenta Miasta Lublin , konsekwentnie odmawiają. 

 

 

Czytaj więcej: 

28.01.2016 - Otrzymaliśmy pozytywny sygnał z Ratusza, Prezydent przygotowuje rozporządzenie , które uporządkuje sprawy przejmowania od właścicieli nieruchomości.

Czy mieszkańcy doczekają się od urzędników precyzyjnej odpowiedzi ? Terminy wydania nieruchomości - a przysługujący bonus

Czy mieszkańcom należy się 5% bonus ? Stanowisko Wydziału Geodezji UM Lublin w sprawie podwyższenie odszkodowania dodatkowy 5% bonus - terminy

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com