10 ostatnich: Decyzje Drogowe (ZRID) 2014

Serwis DOBRYURZEDNIK.pl objął monitoringiem sprawy mieszkańców miasta , którzy ubiegają się o zwrot swoich nieruchomości , które zostały im odebrane w "dawnych czasach" .  Są to sprawy dotyczące wywłaszczeń , jakie były dokonywane w latach 70-tych kiedy miasto rozwijało się. Obecne przepisy prawa pozwalają właścicielom wywłaszczonych nieruchomości ubiegać się o ich zwrot. Z niezrozumiałych przyczyn Gmina Lublin odwołuje się od postanowień o zwrotach, przedłużając postępowania. Jak zwykle , wtykamy kij w mrowisko, zadając pytanie dlaczego lubelscy urzędnicy utrudniają byłym właścicielom uzyskanie zwrotu nieruchomości. 

 

Sprawą zwrotów nieruchomości , procedurą a także postawą urzędników Gminy Lublin Dział Wsparcia Mieszkańców zajął się na prośbę mieszkańców jeszcze w 2015 roku. Tak jak w przypadku procedur związanych z tzw. Spec Ustawą Drogową i wywłaszczeń przeprowadzanych na jej podstawie,  potrzeba było czasu by móc skutecznie wspierać mieszkańców ubiegających się o zwrot swoich nieruchomości. 

Spraw jest coraz więcej a postawa Gminy Lublin reprezentowanej przez  Wydział Gospodarowania Nieruchomościami  Urzędu Miasta Lublin jest dla nas niejasna . Od czego to zależy,  postaramy się wyjaśnić zadając bezpośrednio pytania Z-cy Wydziału Pani Małgorzacie Zdunek , która podpisała się pod pismem zaskarżającym wydaną decyzję korzystną dla byłych właścicieli. Czy to jednostkowy taki przypadek , czy praktyka - postaramy się ustalić i poinformować na stronach naszego serwisu. 

 

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com