Konsultacje społeczne - fakty i mity

Inicjatywa przeprowadzenia konsultacji społecznych (PAS 2012) 

Dyrektor Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie reprezentujący Prezydenta Miasta, rozpoczął procedurę zmierzającą do wydania decyzji (w procedurze SPEC USTAWY) dot. BUDOWY DROGI SERWISOWEJ W CIĄGU AL. TYSIĄCLECIA (od ul. Mełgiewskiej do ul. Sienej - zjazdu do Stacji Paliw "Statoil" ) Niestety ZDiM nie przeprowadził konsultacji społecznych - jak zwykle urzędnicy wiedzą lepiej, czego potrzebują mieszkańcy.

Czytaj więcej...

 

Park otwarty przez całą dobę i zakaz wprowadzania psów - to główne założenia projektu regulaminu Ogrodu Saskiego. 

Projekt regulaminu będzie przedstawiony w formie projektu uchwały i skierowany na sesję Rady Miasta. Wcześniej zostanie poddany do dyskusji mieszkańców. Uwagi dotyczące regulaminu można  zgłaszać: 

Czytaj więcej...

W dniu 5 lutego br. w Ratuszu odbyło się otwarte spotkanie, podczas którego każdy zainteresowany mógł wypowiedzieć się o zapisach zawartych w projekcie Regulaminu Ogrodu Saskiego. Dokument został przygotowany przez pracowników Wydziału Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta Lublin. 

Czytaj więcej...

Coraz częściej poruszając się po mieście spotykamy się z mieszkańcami, którzy nagle dowiadują się o wydanych decyzjach czy rozstrzygnięciach, jakie mają wpływ na dalsze ich życie. Zdziwieni i zaskoczeni mieszkańcy starają się włączyć do dyskusji i wyrazić swoje zdanie (najczęściej sprzeciw). Okazuje się jednak, że wywołani do odpowiedzi urzędnicy, którzy wydali decyzje w sprawie , powołują się na przeprowadzone  "Konsultacje społeczne" i brak wniesionych skarg i uwag, tym samym uzasadniając iż minął już czas na wyrażanie swoich opinii... 

Czytaj więcej...

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com