W środę 08.10.2014 odbyły się przełożone z poniedziałku (06 października 2014) spotkania mieszkańców Lublina z Prezydentem Krzysztofem Żukiem. 

Jak zwykle nasz serwis www.dobryurzednik.pl monitorował z jakimi problemami mieszkańcy Lublina pojawiają się w ratuszu. 

Oto co udało nam się ustalić:

 - Jednymi z mieszkańców , którzy pojawili się na spotkaniu u Prezydenta była grupa osób zajmująca się sprawami dzieci autystycznych. Mimo , że na początku roku Prezydent obiecał interwencję , okazało się , że po raz kolejny urzędnicy magistratu zamiast wspomagać , piętrzą problemy. Okazuje się , że by koniczna była kolejna interwencja u Prezydenta w dniu dzisiejszym. Grupa tak jak ostatnio wyszła podbudowana zapewnieniami . Jednakże zgodnie twierdząc , iż dopiero okaże się za jakiś czas czy spotkanie to przyniesie wymierne efekty. Sprawę będziemy monitorować . 

 

- Kolejną z osób jakie pojawiły się w ratuszu była Mieszkanka Lublina , która jak się okazało , jest ostatnią spatkobierczynią właścicieli apteki przy deptaku, która jak już informowała lubelska prasa , została zlikwidowana a w jej miejscu powstała kawiarnia. Mieszkanka rozpoczęła walkę o zachowanie tego historycznego miejsca, zabezpieczenia wyposażenia apteki, m.in mebli . Okazuje się jednak służby konserwatorskie nie wspomagają Mieszkanki w jej staraniach, a w sprawie pojawiło się wiele wiele wątpliwości - sprawę będziemy monitorować.

 

- Na spotkaniu pojawili się również Mieszkańcy, których sprawą już wcześniej zajmowaliśmy się - chodzi o drogę tzw. " Nową Nałkowskich" i jeden złączników jaki został zaprojektowany na działkach tychże Mieszkańców. W tym samym czasie urzędnicy miejscy (Wydział Architektury) wydali właścicielom decyzje o warunkach zabudowy i decyzje  - pozwolenie na budowę, a Zarząd Dróg i Mostów dokonywał uzgodnienia tychże decyzji . Na konsultacjach społecznych,  do jakich udało się doprowadzić , mieszkańcy dzielnicy dowiedzieli się o sytuacji w jakiej znaleźli się właściciele nieruchomości , do której doprowadziły sprzeczne decyzje urzędników miasta.  Okazało się , że mieszkańcy dzielnicy, solidaryzując się z właścicielami Panem Waldemarem i Dariuszem,  podpisali się pod petycją wspierającą starania właścicieli nieruchomości o odstąpieniu od realizacji łącznika , ostatecznie dostrzegając , że błędy urzędników nie mogą przekładać się na życie mieszkańców Lublina. 

"To wsparcie naszych sąsiadów bardzo nas podbudowało..." - zgodnie stwierdzili Pan Waldemar i Pan Dariusz, po spotkaniu. "... Do tej pory słyszeliśmy głosy i obawy płynące od przedstawicieli Rady Dzielnicy,  iż mieszkańcy chcą tego łącznika i nie zgodzą się by go przesunąć czy odstąpić od jego realizacji.  Jednak gdy mieszkańcy - nasi sąsiedzi dowiedzieli się o tym co nas spotkało ze strony urzędników, doszli do wniosku , że dodatkowy łącznik nie jest warty krzywdy i przekreślenia naszych planów życiowych.  To jeszcze kolejne potwierdzenie tego, że wybraliśmy znakomite miejsce do realizacji swoich planów życiowych. Z takimi sąsiadami można wszystko!..." - relacjonowali dalej właściciele.

Jedna osoba jedynie, odmówiła nam wsparcia i złożenia podpisu na petycji.

Wygląda na to, że urzędnicy miasta dotrzymają "złożonego słowa", że jeżeli wygramy sprawę w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym , co stało się jeszcze w czerwcu (2014) - link do wyroku , Zarząd Dróg i Mostów , odstąpi od realizacji tego dodatkowego łącznika na naszych działkach, w co ostatnio coraz mniej wierzyliśmy - zakończył Pan Dariusz.

Tym niełatwym problemem i znalezieniem optymalnego rozwiązania dla mieszkańców całej dzielnicy zainteresowała się Pani Radna Beata Stepaniuk - Kuśmierzak i uczestniczyła w spotkaniu z Prezydentem. Sprawą od kwietnia 2014 zajmuje się również Dział Wsparcia Mieszkańców naszego serwisu.

O tej sprawie czytaj również: 

Jak się chce to można - Dyrektor Pidek zmienił zdanie. Zarząd Dróg i Mostów spotka się z mieszkańcami

Marzenie o domu przerodziło się w mękę - Nowy Tydzień

 

Spotkania mieszkańców z Prezydentem Żukiem (08.10.2014) skończyły się po godz. 20.30

 

 

 

 

.

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com