W dniu dzisiejszym (29.10.2014) odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne w sprawie opracowywanej strategii rozwoju dróg rowerowych w Lublinie. Przedstawione koncepcje naniesione na mapy poddane zostały dyskusji. W spotkaniu wzięła udział duża grupa osób , którym drogi rowerowe i strategia ich rozwoju szczególnie leżą na sercu. Konsultacje odbyły się w środę w sali nr. 24 Ratusza. 
 
 
Wcześniejsze spotkania konsultacyjne : 
 
19.08.2014
Rozpoczynamy wstępne konsultacje przy opracowaniu Strategii realizacji systemu dróg rowerowych w Lublinie. Celem projektu jest przygotowanie i uzgodnienie Strategii rozwoju systemu podstawowych tras rowerowych przebiegających na terenie Lublina, służących obsłudze podróży o charakterze ponadlokalnym, związanych z dojazdami do obszaru śródmiejskiego, podróży międzydzielnicowych oraz podróży poza granice miasta. 
 
 
 

Projekt będzie realizowany z udziałem mieszkańców Lublina i organizacji społecznych w dwóch etapach: wstępnym - w celu zebrania propozycji przebiegu i sposobu rozwiązania tras rowerowych oraz zasadniczym - w celu zebrania opinii do opracowanej Strategii wraz z ewentualnymi propozycjami zmian i uzupełnień. 

Spotkanie konsultacyjne z zainteresowanymi będzie miało miejsce w dniu 27 sierpnia (środa) o godzinie 15:00 w sali nr 2 Ratusza. Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym metodyki opracowania Strategii, będzie poświęcone głównie zebraniu propozycji tras do rozważenia w ramach Strategii (propozycji zgłaszanych w sposób bezpośredni). Propozycje i wnioski będzie można składać do 3 września na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Wynikiem projektu będą: mapa z propozycją układu tras rowerowych łączących w skali całego miasta ważne cele podróży, np. osiedla mieszkaniowe, szkoły, uczelnie, miejsca pracy, tereny rekreacyjne, obiekty kultury i sztuki, obiekty handlowe, węzły komunikacyjne, rekomendacje dot. zasady prowadzenia ruchu rowerowego na poszczególnych odcinkach ulic (np. jako droga dla rowerów, pas dla rowerów, uspokojenie ruchu), oszacowanie kosztów i wskazanie priorytetów realizacyjnych. 

Wstępne propozycje można zgłaszać do dnia 3 września. Zgłoszenie propozycji wymaga: wypełnienia Formularza zgłoszenia propozycji trasy rowerowej (wzór w załączeniu) - wskazane byłoby pokazanie w formie graficznej przebiegu proponowanej trasy, przesłania wypełnionego formularza drogą elektroniczną (w pliku doc., lub pdf) na adres sekretariatu konsultacji społecznych Strategii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Przesłane propozycje zostaną wykorzystane w procesie opracowania wstępnego dokumentu Strategii. 

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com