Po raz kolejny Pracownicy Wydział Architektury i Budownictwa miasta Lublin działają na korzyść mieszkańców. Ponownie pokój 1000 zasłużył na uznanie.

Już kilkukrotnie informowaliśmy, że pracownicy działu zajmującego się rozpatrywaniem wniosków dotyczących realizacji inwestycji drogowych , zawsze chętnie zajmują się pomocą mieszkańcom w zrozumieniu przepisów prawa. Tym bardziej nam miło poinformować, że na ich wniosek , po analizie przepisów , w piśmie (zawiadomieniu)  jakie kierowane jest do właścicieli nieruchomości objętych decyzją ZRID , została zawarta dodatkowa informacja informująca czy dana decyzja jest objęta klauzulą natychmiastowej wykonalności czy też nie. 

Ta dobra praktyka umieszczania zapisu jest już stosowana.

Po raz pierwszy w korespondencji kierowanej do właścicieli przy okazji wydanej decyzji ZRID dot. ul. Trześniowskiej (Obwieszczenie Prezydenta Miasta Lublin w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ulicy Trześniowskiej) Traktujemy zapis ten jako mały sukces naszego serwisu DOBRYURZEDNIK.pl, jednakże prawda jest taka, że w chwili kiedy zwróciliśmy uwagę na ten problem , dyskusja wśród pracowników "Pokoju 1000" już trwała.  Na podstawie swoich doświadczeń i kontaktów z mieszkańcami uznali , że taki zapis będzie pomocny  dla mieszkańców - właścicieli nieruchomości.

 

Z punktu widzenia właścicieli nieruchomości jest to niezmiernie ważna informacja , gdyż w takim przypadku terminy dla zabezpieczenia przez właścicieli nieruchomości są całkowicie inne.

Wydanie klauzuli natychmiastowej wykonalności umożliwia również inwestorowi rozpoczynanie prac natychmiast i to  zgodnie z przepisami prawa, zanim złożone przez właścicieli odwołania czy zaskarżenia decyzji, zostaną rozpatrzone.

Dochodzi na tym tle do wieli nieporozumień. W przypadku wejścia "koparek" na posesję właścicieli nieruchomości są bardzo  zaskoczeni, nie rozumiejąc dlaczego mimo iż decyzja nie jest prawomocna, - bo przecież zaskarżyli ją, urzędnicy z Zarządu Dróg i Mostów wraz z wykonawcą wkraczają na ich posesje. 

Dzięki zapisowi umieszczonemu przez Urzędników Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Lublin, właściciele nieruchomości otrzymają pełną informację o wydanej decyzji i ewentualnemu nadaniu jej rygorowi natychmiastowej wykonalności. 

Co z tym zrobią ... Czy zainteresują się zabezpieczeniem swoich praw - zależy tylko do nich. 

 

Pracownikom Wydziału Architektury i Budownictwa jeszcze raz gratulujemy.  

 

Przypominamy , że do dyspozycji mieszkańców jest cały czas Dział Wsparcia Mieszkańców, gdzie można uzyskać bezpłatne porady na temat co robić, jak zabezpieczyć swoje interesy. 

Do kontaktu serdecznie zapraszamy : link do formularza kontaktowego

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com