W dniu dzisiejszym (04 czerwca 2014) na Komisji Gospodarki Komunalnej a wcześniej Rozwoju  zjawiła się mieszkanka (nazwisko do wiadomości redakcji) , która objęta została decyzją ZRID , wydaną na mocy przepisów tzw. "Spec ustawy drogowej" inwestycji drogowej , związaną realizacją dróg dojazdowych do nowego stadionu przy ul. Krochmalnej w Lublinie.  

Mieszkanka , prowadzi w rejonie inwestycji działalność gospodarczą i w zderzeniu z brutalną rzeczywistością i działaniami miasta , doznała szoku . Jest to dokładnie ten stan jaki towarzyszy wszystkim mieszkańcom , którzy nie mają do czynienia z działaniami urzędników z Zarządu Dróg i Mostów i nagle zaczynają walkę o swoje prawa. Niestety brak świadomości i działań jakie są podejmowane przez urzędników przed złożeniem wniosku o wydanie decyzji ZRID (Zezwolenie na Realizację inwestycji Drogowej) , skutkuje właśnie takimi sytuacjami jak ta w dniu dzisiejszym. 

Niestety monitorując sprawę wydawania decyzji dotyczącej tej inwestycji ostrzegaliśmy mieszkańców ( w tym też tą mieszkankę) o zagrożeniach i bezwzględności przepisów i działań inwestora (miasta) z jakimi już za chwilę będą mieli do czynienia mieszkańcy i właściciele nieruchomości. 

Wypada jedynie westchnąć , szkoda , że wcześniej osoby z którymi mamy kontakt nie chcą słuchać i korzystać z naszej  pomocy i wskazówek , jakie działania podejmować , żeby zabezpieczyć swoje prawa.

Dzisiaj jest złość nerwy i emocje. Głośny krzyk i walka o swoje prawa. Niestety przykro , powiedzieć , jak przewidujemy znając kulisy walka w której mieszkaniec z góry staje na przegranej pozycji. 

 

Tak też stało się tym razem . Szok i niedowierzanie - że w demokratycznym kraju w jakim żyjemy , mieszkańcy są narażani na sytuacje , z jakimi mamy do czynienia chociażby w tym przypadku.

Sprawą mieszkanki zajęła się Pani Radna Małgorzata Suchanowska, jako jedyna , która chce i naraża się Prezydentowi Miasta i urzędnikom walcząc i wspierając mieszkańców.  Czy jednak skutecznie ? Sprawie będziemy informować , tak by inni nie popełniali tych samych błędów i by nie dawali ogrywać się przez urzędników i to wszystko w majestacie prawa. Ze swojej strony zadeklarowaliśmy swoją pomoc. Czy zostanie ona przyjęta ... zależy tylko od zainteresowanych. 

 

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com