Problemy z urzędem

W dniu dzisiejszym (04 czerwca 2014) na Komisji Gospodarki Komunalnej a wcześniej Rozwoju  zjawiła się mieszkanka (nazwisko do wiadomości redakcji) , która objęta została decyzją ZRID , wydaną na mocy przepisów tzw. "Spec ustawy drogowej" inwestycji drogowej , związaną realizacją dróg dojazdowych do nowego stadionu przy ul. Krochmalnej w Lublinie.  

Czytaj więcej...

Jak informowaliśmy , (Wojewoda pyta Prezydenta: Jak w Lublinie wygląda procedura wydania nieruchomości inwestorowi i kto jest za nią odpowiedzialny ? ) w dalszym ciągu, mimo wezwania skierowanego do Prezydenta Miasta Lublin do udzielania informacji przez Lubelski Urząd Wojewódzki na temat procedur obowiązujących w naszym mieście w odniesieniu do przejmowania nieruchomości przez inwestora, pod inwestycje drogowe, Zarząd Dróg i Mostów , do którego zostało zadekretowane pismo bawi się w " kota i mysz ". Okazuje się, że nie tak łatwo przyznać się do tego iż do obecnej chwili w naszym mieście nie obowiązują takie procedury a Zarząd Dróg i Mostów nie jest przygotowany do przejmowania nieruchomości.  

Czytaj więcej...

Informacja z ostatniej chwili - Obrady Komisji odbędą się w sali 24 zamiast sali nr. 3

Komisja Rewizyjna  - w dniu 19.11.2014 (środa) o godz. 14.30  w Ratuszu (Plac W.Łokietka) w sali 24 II piętrze (nr. 3)  -  będzie rozpatrywać skargę na Dyrektora Zarządu Dróg i Mostów. Liczymy że Radni Miasta Lublin uznają naszą skargę jako zasadną co będzie jednoznaczne z "pokazaniem czerwonej kartki" Dyrektorowi Zarządu Dróg i Mostów , co mamy nadzieję zmotywuje i spowoduje zmianę podejścia i większy szacunek dla mieszkańców miasta Lublin .

Czytaj więcej...

Już w 02 kwietnia br. zastanawialiśmy się czy nie mamy do czynienia z celowym współdziałaniem urzędników miasta Lublin zmierzającego do nie wypłacania właścicielom nieruchomości 5% premii - bonusu doliczanego do  odszkodowania. Ciężko bowiem wyobrazić sobie , że osoby zatrudniane na kierowniczych stanowiskach w Zarządzie Dróg i Mostów nie znają przepisów "spec ustawy drogowej" , która obowiązuje od 2003 roku ( z kilkoma nowelizacjami).  Jednak zeznania jakie złożyli podczas rozprawy administracyjnej zarówno Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie Pan Mirosław Łuciuk  jak i Naczelnik Wydziału Pani Anna Koper nakazują mocno zastanowić się nad kompetencjami tychże urzędników. Naszym zdaniem to czysta kompromitacja Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

Czytaj więcej...

Przyglądając się pracy Urzędników Miasta Lublin, wracamy do aktualnych spraw związanych urzędnikami Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie. Sprawa jest dla naszego serwisu tym bardziej  aktualna, gdyż zaangażował się w nią Dział Wsparcia Mieszkańców. Problem z jakim przyszło się nam zmierzyć dotyczy wszystkich mieszkańców , którzy ze względu na inwestycje realizowane przez miasto muszą przekazać - oddać miastu swoje nieruchomości.  Właścicielom nieruchomości przysługuje odszkodowanie oraz 5% bonus za wydanie nieruchomości inwestorowi. Problem polega na tym iż odsetek właścicieli otrzymujących powiększone odszkodowanie o 5% premię jest minimalny !

Czytaj więcej...

Serwis www.DOBRYURZĘDNIK.pl powstał by każdy mieszkaniec Lublina mógł mieć wpływ na zmianę naszego miasta. Tylko konstruktywna krytyka zjawisk patologicznych, wskazywanie i ośmieszanie błędów przy jednoczesnym ich upublicznieniu daje możliwość realnego i szybkiego wpływania na zmiany. Nic bowiem , tak dobrze nie wpływa na zachowanie Urzędników Miasta Lublin jak publiczna ich ocena

Wszystkie działania podejmowane przez serwis www.DOBRYURZEDNIK.pl i www.STOPPATOLOGII.pl mają na celu wyeliminowanie zachowań i działań patologicznych z urzędów naszego miasta oraz podwyższanie jakości świadczonych usług. 

Rozpoczynamy ujawnianie patologicznych zachowań i piętnowanie działań patologicznych urzędników miasta Lublin. W tym celu zapraszamy do współtworzenia "LISTY PATOLOGICZNYCH DZIAŁAŃ URZĘDNICZYCH". Czekamy na zgłoszenia i sygnały : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 

Przypominamy , że tworzymy również "LISTĘ DOBRYCH PRAKTYK URZĘDNICZYCH" gdzie wskazujemy na urzędników miasta Lublin, którzy zasługują na uznanie mieszkańców

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com