W dniu dzisiejszym (07 listopad 2014) doszło do otwarcia ul. Cynamonowej w Lublinie.  ( Ponikwoda-Rudnik).

Cynamonowa to boczna ul. Dożynkowej. Jest to jedna z inwestycji realizowanych przez miasto na podstawie tzw. spec ustawy drogowej. Skończył się koszmar mieszkańców pobliskich bloków oraz domków jednorodzinnych . Niestety to tylko niewielki odcinek sieci dróg umożliwiających wybranie alternatywnej trasy do centrum, omijając wiecznie zakorkowane skrzyżowanie ul. Dożynkowej i Spółdzielczości Pracy. 

Mieszkańcy , który pojawili się na otwarciu wskazywali na konieczność kontynuowania prac nad realizacją dalszych odcinków dróg , będących przedłużeniem ul. Cynamonowej, które w dalszym ciągu są prowizorycznie utwardzone. 

Jako serwis DOBRYURZEDNIK.pl , z jednej strony gratulujemy Prezydentowi i Zarządowi Dróg i Mostów oddanej inwestycji , z drugiej wskazujemy iż żadna inwestycja drogowa służąca ogółowi nie może być realizowana kosztem innych mieszkańców.

Po symbolicznym otwarciu , doszło do rozmowy Prezydenta Żuka z mieszkańcami dzielnicy, o których sprawie informowaliśmy przy okazji decyzji ZRID -   i w jakich sprawie toczy się dyskusja w Wydziałach Urzędu Miasta Lublin (Wydział Geodezji i ZDiM - odszkodowanie, 5% bonus oraz tzw. "resztówki" )

Prezydent Żuk , zapewnił mieszkańców dzielnicy, że miejscy urzędnicy zajmą się sprawą i będą sprawnie działać. Na uwagę zasługuje fakt iż obietnice Z-cy Dyrektora Zarządu Dróg i Mostów Wydrycha co do utwardzenia, krótkiego odcinka umożliwiającego połączenie ul. Cynamonowej z ul. Związkową  zostały w 100% wykonane zgodnie z ustaleniami i zapewnieniami, do jakich Pan Dyrektor Wydrych zobowiązał się na spotkaniu zorganizowanym przez Radę Dzielnicy Ponikwoda. ( ).

Na otwarciu pojawiły się osoby wspierające starania mieszkańców, w tym Pani Radna Marta Wcisło i Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Ponikwoda Tomasz Małecki. 

Szkoda, że zabrakło innych Radnych miasta Lublin, którzy reprezentują mieszkańców dzielnicy w Radzie Miasta. 

 

Czytaj więcej:

Zakończyła się budowa ul. Cynamonowej. Miasto zbudowało drogę za deweloperów, żeby ułatwić dojazd do nowych osiedli na Ponikwodzie - NOWY TYDZIEŃ

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com