W Wydziale Geodezji też może być dobrze - komórka działająca pod nadzorem Pana Kierownika Zbigniewa Januszewskiego zaskoczyła nas swoim przygotowaniem.

Okazuje się, że wszystko zależy od ludzi. W Wydziale Geodezji spotkało nas miłe zaskoczenie. Do tej pory przyglądając się prowadzonym postępowaniom nie mogliśmy znaleźć, niestety, ani jednej pozytywnej rzeczy. Nawet tak prozaiczna sprawa jak uprzejmość prezentowana przez Sekretariat Wydziału , była w naszym przypadku nie do osiągnięcia. 

A jednak wiara czyni cuda.

Wierzyliśmy , że również i w Wydziale Geodezji ,bez znajomości , bez układu z ciocią, ze znajomą , z sąsiadką będziemy mogli być świadkiem profesjonalnej obsługi. Okazuje się, że jeśli tylko się chce to jest to możliwe. 

 

Dostęp do wyciągu z rejestru cen i wartości nieruchomości

Uruchomiona nowa usługa dla mieszkańców w postaci dostępu do : "bazy dokonanych transakcji na rynku" - w naszym przypadku: " wyciągu z rejestru cen i wartości nieruchomości " ,  zaprowadziła nas do profesjonalistów. Szybko , merytorycznie - jednym słowem profesjonalnie, tak musimy skomentować realizację wniosku przez komórkę kierowaną przez Pana inż. Zbigniewa Januszewskiego i podległych mu urzędników. 

Tym bardziej jest nam miło wskazywać DOBRE PRAKTYKI URZĘDNIKÓW Wydziału Geodezji , gdyż w tym samym czasie, w postępowaniu toczącym się w pokoju 508 (Wydział Odszkodowań Pani Kierownik Barbary Sweklej)  złożyliśmy skargę na odmowę przyjęcia naszych uwag - i pytań , do protokołu - czy w formie  notatki służbowej. 

Usłudze udostępniania rejestru cen i wartości nieruchomości  poświęcimy więcej uwagi w oddzielnym artykule, gdyż jest to jeden z instrumentów w pozyskiwaniu informacji niezbędnych w dyskusji o prawidłowości wykonania operatu szacunkowego  a w naszym przypadku w sprawach, w których wspomagamy mieszkańców  dotyczących  wysokości odszkodowania za przejęte nieruchomości na mocy spec ustawy.  

Sprawami tymi zajmuje się przywołany Wydział Pani Kierownik Barbary Sweklej , nie dziwi więc nerwowość , jaką wykazują się urzędnicy , gdy stawiamy konkretne pytania na podstawie uzyskanych informacji z bazy rejestru cen, na podstawie informacji jakie do tej pory były "wiedzą tajemną" zarezerwowaną jedynie dla "wybrańców".

 

Czytaj również: 

Kiedy nastąpi koniec patologii w Wydziale Geodezji prowadzonym przez Dyrektora Andrzeja Jedziniaka ? - pytają właściciele czekający na odszkodowania za wywłaszczone nieruchomości

Wydział Geodezji - skandalicznie prowadzone postępowanie

 

 

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com